piątek, 5 marca 2010

1% podatku dla chorego dziecka

Zwracam się z prośbą o pomoc dla dziecka mojego przyjaciela.

Olek ma 10 lat, jest uczniem 3 klasy w integracyjnej szkole podstawowej. Od urodzenia zmaga się z objawami porażenia mózgowego w postaci diplegii spastycznej.


Olek jest inteligentnym, towarzyskim chłopcem, lubi się uczyć oraz ma liczne sprecyzowane zainteresowania: ryby głębinowe, motyle, gry logiczne i komputerowe, graffiti.


Olek bardzo chciałby chodzić, być samodzielny tak jak jego koledzy. Walczy o to każdego dnia ćwicząc intensywnie i wierząc ze pewnego dnia osiągnie swój cel. Obecnie porusza się przy pomocy lasek. Nadal wymaga systematycznej i kosztownej rehabilitacji oraz sprzętu refundowanego przez NFZ tylko w niewielkiej części.
Dzięki Twojej pomocy Olek będzie mógł patrzeć w przyszłość z nadzieją. Dziękujemy Ci z całego serca!


Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38.


W rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" należy wpisać nazwę OPP, numer KRS, oraz wysokość wpłaty:


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa,
KRS 0000037904


W rubryce "Informacje uzupełniające" jest miejsce na wpisanie szczegółowego celu na jaki ma być przeznaczony 1% i tam należy wpisać:   MORAWSKI ALEKSANDER (4140)


.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

masz pytanie?

Related Posts with Thumbnails